Skip to main content

O MNIE

Cześć! Jestem Aleks Jaglowska i witam Cię na moim blogu, na którym dzielę się autorskimi przepisami i pasją do fotografii kulinarnej.

Historia zaczyna się tam, gdzie sięgają rozmyte wspomnienia mojego dzieciństwa. Najdoskonalej zapamiętałam czas spędzony w kuchni, gdy przyglądając się bacznie zwykłemu życiu, wprost zbierając okruszki codzienności, smakowałam miłość, czułość i troskę, jakimi karmiła mnie babcia. Już wtedy poczułam, że w jedzeniu odnaleźć mogę całą gamę doskonałej przyjemności, że nawet najprostszy smak wiąże się z celebracją i wdzięcznością.
Dojrzewałam, piekąc oraz gotując. Podążałam za głosem serca, które łapczywie pragnęło tworzyć. To w kuchni znalazłam przestrzeń na nieustanne eksperymenty. Nieraz próbowałam zatrzymać czas nocnym zagniataniem chleba, wielokrotnie oparzyłam opuszki palców z roztargnienia przy namiętnych zauroczeniach, czy koiłam smutki gorącym jeszcze ciastem czekoladowym.
Wraz z upływającymi latami coraz zachłanniej topiłam się oraz zatracałam w kulinarnych podróżach, tym razem dzierżąc w dłoni atrybut mojego kreatywnego spełnienia... aparat. Fotografia kulinarna odkryła przede mną nową możliwość kreowania, doświadczania jedzenia – uzależniający smak pasji i świeży apetyt na estetyczne wyrażanie siebie.
Dlatego zapraszam Cię na ucztę! Podzielę się z Tobą najlepszymi pomysłami.

A tak poza tym, wrażenia zmysłowe przekładam ponad wszystko i ubóstwiam wszelką przyjemność, stąd często określam się hedonistką. Jestem wysokowrażliwą wiedźmą wychowaną w Puszczy Augustowskiej, więc las to mój drugi dom. Język polski gra w mojej duszy symfonię rozkoszy, dlatego właśnie słowami tkam historie pełne sentymentu. Nie wyobrażam sobie życia bez alternatywnych metod parzenia kawy oraz chrupiących łakoci... Ah, i żeby codzienność nie była zbyt nudna lub przewidywalna, to mam kawiarnię w centrum Łodzi.